SkuKoŠu

Spísal Bruno 08/01/2016 0 Komentáre Vetráme hlavy,

Pred nedávnom mi môj syn Joško vravel o svojich plánoch na leto, že by šiel na dovolenku do Japonska. Pekný cieľ, aj ja by som si nechal povedať. Vŕtalo mi v hlave, ako by som aj ja vdýchol túto pre nás exotickú atmosféru, až som nakoniec našiel lacný zájazd...

 

 

Nahováram kamaráta, ktorý má rád podobné výlety ako ja a vyrážame – ako obyčajne ešte za tmy – smer východ. Celou cestou letíme v hmle, žiadne výhľady, ale tesne pred letiskom Popradšú na ostrove Honšú sa oblačnosť pretrhla a ukázali sa hviezdy. Náš cieľ je samozrejme najvyššia hora Japonska – Fuji. Na túru vyrážame hneď po prílete o 6:30, ešte za tmy a zrejme preto blúdime. Nikde smerovníky na Fuji, všade smerovníky na SkuKoŠu. Spočiatku uvažujem, že to je nejaký miestny názov pre Fuji, ale čoskoro zisťujem že sme poblúdili.Nevadí, veď atmosféru Japonska si užijeme, výhľadov na okolité ostrovy je dostatok, preto pokračujeme na vrchol. Prvú prestávku si robíme na S-vyhliadke, kde nás víta Japonské slnko. Nečudo, že tí Japonci sú takí žltí. Plastika, privarená na zábradlí vyhliadky mi dodáva tú správnu atmosféru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po krátkom oddychu pokračujeme na vrchol. Cestou vidíme pásť sa čriedy Japonských kôz – SERAU. Vítajú nás, akoby nikdy nevideli živých európanov. V takejto príjemnej spoločnosti aj cesta ubieha rýchlejšie a o chvíľu stojíme na samotnom vrchole SkuKoŠu. Z vrcholu pozorujeme ostrovy ako aj krajinu pod našimi nohami. Severozápadne od nás sa týči aj samotná Fuji. Fotíme, obdivujeme tú krásu, ale slnko sa pomaly na západ poberá, tak je čas na zostup. Dole to ide rýchlo, len letkom kývame na pozdrav kozám, pristavujeme sa na S-výhliadke. Pod kopcom v miestnej Kasuguaj okoštujeme miestne pivo a guláš a za hodinku už letíme nazad do zahmlenej Európy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bolo sa stalo na Slavkovskom štíte 11.12.2015


 

Faktografia

 

Dĺžka trasy: 13,2 km
Nastúpané: 1654 výškových metrov

 

Trasa na mape Mapa

 

Profil trasy:

Označenia: Turistika

Komentuj